BAŞKAN KIZILBOĞA “DÜNYANIN EN MERHAMETLİ ASKERLERİNE SAHİBİZ”

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, Suriye’de, Bingöl 49. Komando Tugayı’nın çocuklar için zırhlı araçlarını okul servisine dönüştürmesine ilişkin, “Dünyanın en merhametli askerlerine sahibi, Mehmetçik, binlerce yıllık geleneklerini asla kaybetmiyor” ifadelerini kullandı.
13 Ekim 2020 15:35

Görev için Bingöl 49. Komando Tugayı’nda Suriye’ye giden askerler göğüs kabartan bir girişimde bulunuyor. Komandolar, Suriye’nin Resulayn kırsalında eğitim çağındaki çocuklara zırhlı personel taşıyıcılarla (Kirpi) okul servisi hizmeti veriyor. Askerler sayesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölgede oluşturulan güvenli ortamda, çocuklar okullarına ulaşıyor. Öğrencilerin kıyafet, çanta ve kırtasiye ihtiyacı Mardin Valiliği ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanırken, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yiyecek ihtiyacı gideriliyor. Zırhlı araçlarla okula getirilen çocuklar, okul çıkışında yine zırhlı araçlarla evlerine bırakılıyor. Konuyla alakalı İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa yazılı bir açıklama yaparak, duygularını dile getirdi.

“HİÇBİR ORDUNUN BÖYLE BİR ŞEY YAPTIĞINI GÖREMEZSİNİZ”
Askerlere gurur verici uygulamalarından dolayı teşekkür eden Başkan Kızılboğa, “Bugün bir kere daha gördük ki Dünya’nın en merhametli askerlerine sahibiz. Bununla gurur duymalıyız. Bingöl 49. Komando Tugayı’na bağlı askerlerimiz bölgedeki çocuklara kendi zırhlı araçlarıyla okul servisi hizmeti veriyor. Dünya’nın hiçbir noktasında, hiçbir ordunun böyle bir şey yaptığını göremezsiniz. Mehmetçiğimiz binlerce yıllık geleneğini kaybetmeden, ülkesini savaş sahasının yanında, insani sahada da en güzel şekilde temsil ediyor ve yükseltiyor. Uğradığı onca zorluğa ve ihanete rağmen bağlarından asla kopmuyor. Şanlı ordumuza ve 49. Komando Tugayı’mıza bize böyle bir gururu yaşattıkları için en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun” dedi.

BİNGÖL GÜNDEM

POLİTİK BAKIŞ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #