SON EKLENENLER

HSK'dan Danıştay'ın göreve iade kararı verdiği 387 isim hakkında inceleme

FETÖ ile mücadelenin "kırmızı çizgi" olduğunu vurgulayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, HSK'nın Danıştay tarafından göreve iade kararı verilen 387 isim hakkında yeni inceleme başlattığını açıkladı.
17 Şubat 2024 10:14

FETÖ iltisakı nedeniyle ihraç edilen 387 hakim ve savcıyla ilgili göreve iade kararına ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. HSK, göreve iade edilen 387 isim hakkında inceleme başlattı.

HSK'dan Danıştay'ın göreve iade kararı verdiği 387 isim hakkında inceleme

BAKAN TUNÇ AÇIKLADI: HSK YENİ İNCELEME BAŞLATTI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuyla ilgili bir açıklamada bulundu ve FETÖ ile mücadelenin kırmızı çizgi olduğunu vurguladı. HSK'nın Danıştay tarafından göreve iade kararı verilen 387 isim hakkında yeni inceleme başlattığını ifade etti.

Danıştay 5. Dairesi, FETÖ ile irtibat ve iltisaklı olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen 450 ismin mesleğe dönmelerine, bir de bu isimlere tazminat ödenmesine karar vermişti.

BAŞKAN ERDOĞAN: SESSİZ KALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL

SABAH'ın gündeme getirdiği konuyla ilgili Başkan Recep Tayyip Erdoğan da önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Başkan Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı: "FETÖ denen bu şer şebekesinin, terör yapılanmasının belini kırdık. FETÖ bataklığını kuruttuk ancak sinekleri temizleme işimiz daha devam ediyor. Biz FETÖ'nün iç yüzünü anlatmaya, onlarla her alanda mücadele etmeye devam edeceğiz. Mücadelemiz bitmiş değil. Son kukla da Türkiye'ye zarar veremez hale getirilene kadar devam edeceğiz. Yüzlerindeki değişik maskeleri yırtıp atıyoruz ve bunlar böylece meydana çıkıyor. Her kılığa giren bu iradesiz şarlatanların ensesinde olacağız. Fakat Danıştay'ın aldığı bu karara da sessiz kalmamız mümkün değil. Nasıl ki Anayasa Mahkemesi'nin aldığı bazı garip kararlarda Cumhur İttifakı olarak tepkisiz kalmıyorsak, bunda da sessiz kalamayız. Ayrıca Anayasa Mahkemesi'nin almış olduğu bu kararları hazmedemiyorum.

"TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Danıştay zaman zaman yapıyor, bu tür kararlarla bizi rahatsız ediyor ama Anayasa Mahkemesi'nin sık sık bu tür kararları alması bizi ciddi manada rahatsız ediyor. Mesela Anayasa Mahkemesi bir de BTK'yla ilgili bir karar almış. Hani bunun neresinden gireceksin? Nasıl böyle bir karar alınır? Biz de bu işin üzerine üzerine giriyoruz, gideceğiz. Danıştay'da da bu işin yine aynı şekilde takipçisi olacağız."

SABAH

POLİTİK BAKIŞ SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER